SENARYO - hasgold

                 Şu anın resmini çekelim;

                  abd dolar endexi    101, euro endexi 86,68, abd 10 yıllıklar 2,30, ons 1215, gram/try 131.808, dolar/try 3.37, euro/try 3.58 , euro/dolar 1,0627

                  Yukarıdaki rakamlar anın resimleri olup, çok şey anlatmaktadırlar.

                  Dolar endexi yükselme aşamasında zirve yaparken ABD 10 yıllıklarının da tavan yapmış olduğunu gözlemlemekteyiz. Bu arada ABD borsalarıda rekor seviyelere ulaşmış durumdadır. Burada belirleyici unsur FED Başkanı Yellen'in 2018 Ocak ayına kadar görevimin başındayım cümlesi ile verdiği faiz arttırım sinyali olmuştur. Aralık ayı FED  toplantısına kadar faiz arttırım süreci etkisini koruyacaktır. İlelebet yükseleyemeyecek olan herşey gibi bununda bir sonu olacaktır. Ancak piyasada beklentiler yarın AMB ve FED üyelerinin konuşmaları ile endexe yön vermeleridir. TCMB de bu yönde hareket edecek düşüncesi ile dövizlerde bir miktar düşme olabileceğini öngörmekteler. Geçici olacağını düşündüğüm bu hareket alım fırsatı olabilir.

                  Teknik göstergeleri incelediğimde onsta dip seviyelerin yakın olduğu, 1233 üzeri hareketlenmenin yukarı hareketi tetikleyeceğini görmekteyim. Gram altının ise dövizlerde meydana gelebilecek muhtemel hareketler ile birlikte aşağıda son dip çalışmasını yapacağını düşünmekteyim.

                  Temel ve teknik göstergeler sadece geçmişi inceleme fırsatı veren değerler olup gelecek için kesinlik arz etmezler. Bu nedenlede oluşturdukları kanaatlerde yanılma olasılıkları yüksektir. Ünlü forex şirketlerinin müşterilerinin çoğunun zarar etmekte olduğunu biliyoruz. İşte tam bu nedenle burada yazdıklarım sizin öngörüleriniz ile farklılık oluşturabilir ve yatırım yapmanız için bir gerekçe değildirler. Sadece kişisel düşüncelerimin özeti niteliğinde olup ;

                  Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.
İçeriği paylaş İçeriği paylaş