Pozisyon belirleme

    Çok Uzun zaman oldu yazmayalı o zaman yazdığımda altının balonun bittiğini teknik göstergelerle açıklamıştım hatırı sayılı sayıda düşman edinerek :).
Ama  evvelki yazılarımdada altın düşerkende para kazanmaının mümkün olduğunu açıklamıştım..Şimdi ise basitçe grafiklere göre rakamları söyleyeceğim ons direnç rakamı benim analizlerime göre 1324 dolar bu rakam kırılmadığı müddetçe üçgen de sıkışma gözüküyor 1325-1360 alım 1375-1395 satış hedefiyle alınabilinir..Bu kısa vadeli hedef.. şuan beklemeyi tercih edenler mayıs ı beklemeli zira kıbris piyasaya 10 milyar dolarlık altın rezervini satmayı planlıyor ki zaten ülkenin rezervi 13 milyar dolar önemli olan piyasanın buna ne tepki vereceği eğer düşüş olursa o zaman ki ilk direnç 1250 seviyesi gözüküyor zamanı gelince onu da analizleriz bugün ve yarın için öngörüm altının 1360-1390 sıkışık bantta dalgalanacağıdır 1400 ün üstüne atabilirse ve orda kalırsa yeni bir formasyon gözükür ama şuan verilere göre 1395 bantında ciddi bir satış direnci vardoğal olarak 1340 civarlarından alım yapan yatırımcı kısa vadede realize ediyor çünkü şuan altında spekülasyon var uzun vadede heleki mayısı görmeden poziyon açığa çıkarmayı uygun bulmuyorlar.
 

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

yazı gönderiyorum ama ana

yazı gönderiyorum ama ana kısımda yer almıyor bu yüzden malesef herkes faydalanamıyor teknik verileri ve rakamları veriyorum bir haftadır analiz programıyla dikkar edilirse tam dediğim rakamlarda gel-gitler oluyor şu an 1470 lerde ama ilerleyen saatlerde 1450 nin altını test etmeye çalışacaktır takip ediniz

sn insider

hoşgeldiniz, değerli yorumlarınızı yeniden paylaşmaya başladığınız için teşekkür ederiz. samimi ve seviyeli yorumcular gittikçe azalıyordu.
 

GARANTİ BANKASI

BANKA SATIŞ: 45.487 USD
BANKA ALIŞ: 45.323 USD (ARBİTRAJ FİYATI)
ALTIN TL BANKA SATIŞ: 81.919 TL
ALTIN TL BANKA ALIŞ :81.139 TL 
GARANTİ 'DE FİYAT ARALIKLARI MAKUL SEVİYEDE 

CUMA BEREKETİ

                    Merhaba;
   Geçtiğimiz gün direnç noktalarını söyledim ve sıkışık bir bantta gidip geldiğimizi vurguladım 1324 alt 1395 üst direnç noktalarıydı..Uzun bir müddet 1395 te kaldı altın yükselmek istiyor lakin düşük seviyelerden ons 1350 altındayken alım yapanlar 1400 e gelmeden bozduruyordu şu an hacime baktığımızda alım ağırlık gösteriyor 1395 in üstüne çıkan ons umutlandırıcı ama temkinli olmakta yarar görüyorum kritik nokta altın 1415 seviyeleri ve üstünü pazartesiye taşıyabilecekmi?
  Tavsiyem ons yükseldi diye hızlı hareket etmeyiniz çünkü 1395 in 20 puanlık üstü seviyeleri deneyen altın burda 1395 seviyesini yine test edecektir yukarı yönlü kırış için Mac programı 1445 i gösteriyor şu anki takip edilmesi gereken bant 1395-1445 tir ancak 1445 i kırarsa yeni bir üçgen formasyon oluşur ve yükselmeden söz edebiliriz şu an için söylenecek en olumlu şey altın 1350 üstünde sağlam bir direnç gösteriyor alımlarınızı buna göre yapabilirsiniz.
  Son olarak sorulara değineyim;Kıbrıs fiyatlanmadımı diye sorulmuş bence çok önemli ve güzel bir soru bence Kıbrıs fiyatlandı (merak etmeyin daha altınlar satılmadı) ama kritik konu şu Kıbrıs altın satınca hedge fonlarda sıkıntı çeken Portekiz;İspanya ve İtalya da piyasaya haberli-habersiz altın bırakacakmı?Malum satması değil haberi bile fiyatlanacaktır.Yine sağlam sorulardan biri 1600 dolara ne zaman gelir ons? İnanın bunu kimse bilemez 2 günde yüzde 10 düşen bir enstrüman tabikide artabilir ama kısa vadede böyle bir artış beklemek fazla iyimserlik Saros gibi büyük yatırımcılar elindeki altını çıkarmışken 1350 ve daha altından almak isteyeceklerdir ben bu seviyelerden bir geri çekilme bekliyorum açıkçası..
 Şunu da göz önünde bulundurmakta fayda var 30-40 dolarlık iniş çıkışlar piyasa çok çalkantılı olduğu için bankaların makasına kurban gidiyor arada 80 kuruş ve üstünde makas olmamalı alım satımda şuan kısa vadede kar etmek zor..

1700 leri görmeden 1250

1700 leri görmeden 1250 görebileceğimizi düşünmüyorum

Insider merhaba, Şu anki

Insider merhaba,
Şu anki fiyatlar bu düşüşün de öngörüsünü içermiyor mu? Nasıl ki QE3 söylentisi fiyatı yukarı çekmişti ama QE ilan edilince daha da fazla çıkmamıştı, belki şimdi de fiyat olası satışa göre şekillendiği için fazla bir düşme olmayabilir. Mi acaba?

güney kıbrısın altın satacağı kesinmi?

sayın insider yazınız için teşekkürler. mayıs ayında böyle yüklü bir satış yapılacaksa mayıs başlarında altınımızı satmamız uygun olmazmı. düştükten sonra tekrar alırız gram arttırmış oluruz. belki de düşüncem biraz basitçe oldu ama..

İçeriği paylaş İçeriği paylaş