ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEME AİT BEKLENTİLERİM

Merhaba değerli arkadaşlarım,
Geçen hafta FOMC tutanaklarından gelen olumlu sinyaller,FED'in müdahaleye bir adım daha yaklaştığının hissedilmesi altını bir basamak daha yukarı çıkardı.
Jackson Hole toplantısı,eylül ayının ilk haftasında açıklanacak özellikle istihdama ait veriler akabinde yapılacak FED toplantısı ile birlikte altında yine haraketli günler yaşama ihtimalimiz yüksek gözüküyor.
Halihazırda kar satışları için şu birkaç gün içinde ben şahsen bir endişe göremiyorum.Jackson Hole toplantısında altında satışı harekete geçirebilecek ciddi bir açıklama olacağını beklememekle birlikte yatırımcıların özellikle dikkatini Eylülün ilk iki haftasına vereceğini düşünüyorum.
Altında şu birkaç gün açıkcası biraz soluklanıp karar vermemizi gerektiren bir gün.Neden;
1.Altınları 1500 lerden veya 1600 lerin başından topladıysanız, kar elde ettiyseniz artık daha fazla risk almak istemiyorsanız tavsiyem yarısını satıp kalan yarısı ile pozisyonunuzu ayarlayabilirsiniz.QE gelmedi (ben çok ciddi çekilme beklemiyorum yinede) diyelim altında düşüş başlar ise belli bir seviyeden tekrar alım yapıp bir taşla iki kuş vurmuş olursunuz.Hem elinizdekileri güzel bir noktadan satmış ve kalan ikinci partiyide fırsata ayırmış olursunuz.
2.Altınların alacağınız riske göre yine belli bir miktarını sattınız;piyasalar coşmaya başladı sadece kardan kaybetmiş olursunuz.Zaten QE vs açıklanacak ise bir günde altın çok yukarılara çıkmayacağından yine alım yapıp trene binebilirsiniz.
Şu anda kim ne derse desin ben tüm rüzgarın altının arkasından doğru estiğini düşünüyorum.Kısa zamanlı kar satışları dolayısıyla kayıp yaşatabilecek bir eylül önümüzde var evet ama her geçen gün altın lehine sürecin daraldığı bir dönem yaşıyoruz.
Savaş olasılıkları,seçimler,QE beklentileri,fiziki alım artışları,borçlanma tavanı mevzusu vs. hepsi altına olumlu tesir edecek ciddi olaylar.
Kısaca beklentimi yazmam gerekirse;
1650 USD nin üzerinde kalınacağını ve eylül toplantısına kadar  kademeli olarak psikolojik direnç olan 1700 civarını göreceğimizi düşünüyorum.1650 civarında kaldığımız müddetçe sanırım yolumuz 1800 e doğru olacak.Eylül başı itibariyle beklentim olan  100 TL ve civarını(98-102 arası) koruyorum .
Saygı ve sevgilerimle
 
 

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.
İçeriği paylaş İçeriği paylaş