ONS,

Alçalan Takoz oluşumu belirginleşmeye başladı....
1640-1690 arasındaki zig-zag-larla 
1800 yolculuğuna hazırlık yapılıyor...
1530-1790 bandında;
1530 lar mı? 1800 ler mi?
1800ler bence daha olası.
(20 Aralıktan günümüze 1625 ve 1635 farklı gunlerde test edilmiş olsa da, 1648 in altında bir günlük kapanış olmadığı dikkat çekici.
Bugün de 1639a kadar düşen ONS için; acaba 1600ler mi geliyor, sorusu akla geldi.
Bugünkü kapanış degeri de; 1639un test edilmesine rağmen, 1648 üzerinde kalacak gibi görünüyor.
Yazıyı yazarken ONS:1651 seviyesinde.
Günlük kapanış itibari ile, 1648 in altına inmediğimiz sürece,
yönümüz 1800ler...)
herkese bol kazanclar.
 

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

Fransa ve Almanya GSMH berbat geldi

paritede ve euro/tl'de dalışa devam.
 
Dolar sağlam ve sterlin hafif yukarı. 
 
HakMan.

Bi tavsiye daa

Verileri bi hafta önce felan takip etmeliyiz (Yani ne zaman ne açıklanacak, beklenti nedir, bu beklenti ekonomik açıdan iyi midir kötü müdür diye). Sayın BlueBey'in de dediği gibi veriler bayağı bi dikkate alınıyo. Bakın bugünkü Avrupa GSMH verileri dünden itibaren fiyatlanmaya başladı.
 
HakMan.

Parite gün dip destek 1.3315

Şu anda 1.3404'e kadar düştü. Tam olarak dipten 3. destek
 
HakMan.

3000 sterlin alındı 2.7448'den

bu arada sabah sabah ne hareket oluyo, takip ediyo musunuz?
 
HakMan.

İç Hesaplaşma Sonucu :)

 
Benliğim, Girişimci tarafım ve Korumacı tarafım arasındaki atışmalar :)
 
Sterlin konusunda:
Korumacı tarafım: Abi, 2.7622’den aldığın sterlinin yarısını 2.7934’den vermek süper bi hareketti ama aldığın TL’yi dün gidip 2.7867’den tekrar sterlin’e yatırmak iyi değildi. Bak bugün 3.5TL düştü, bi daaki sefere ilk aldığın fiyata düşmeden geri dönme metaya. Bi de yarın 3000 sterlin daha alacam diyorsun, dikkatli ol, bak düşmeye devam etmesin bu daha? Bi taraftan İngiltere’nin AAA notunun düşme riski var, diğer taraftan bugün MB başkanı dedi ki daha %2 üzeri enflasyon 2 sene felan sürecek.
Girişimci tarafım: Yok olm, sen bakma buna, 3.5TL düşmüş. Zaten son 1 yılın dibini bulmuş. Bu kesin çıkar bi sonraki dalgada. Hem bak Cuma günkü üretim verisi iyi bekleniyo, kesin Cuma’ya geri çıkar. Sabah ilk iş 3000 sterlin al. Hem daha düşerse bi 3000’lik daha kurşunun var :)
Benliğim:  İyi bari alalım, aklım yattı.
 
Dolar konusunda:
Korumacı tarafım: Abi, 1.7770’de 25binin yarısını verecektin. Sayın odtügeomat dedi burası önemli direnç diye, gene açgözlülük ettin.
Girişimci tarafım: Kardeş, moralini bozma ya. Bi arkadaş dedi ya bugün forumda, herkes parasının değerini düşürecem diye uğraşıyo, MB doların düşmesine daha müsaade etmez diye. Zaten önümüzdeki hafta Salı günü PPK var, insanlar döviz yükselecek beklentisine girmeye başlar, tekrar yükselir. Elinde 1.7644’den alınmış dolar var; olmadı, Gümüş alırsın. Dolar gibi malın olsun elinde.
Benliğim:  Yani çok büyük kayıp yok aslında ama 1.7770 iyi rakammış yarısını bozdurmak için. Kademeli alım/satım her zaman kazandırıyo galiba.
 
Altın konusunda:
Korumacı tarafım: Abi, 1692’den beri girmeme konusunda büyük sabır örneği gösterdin, kutluyorum. Ama bugünkü 1650’den löp diye giriş (kusura bakma da) tam bi *allıktı. Yani gün içinde o kadar 1639 gibi, efendime söyliyim 1644 gibi direnç/destek noktalarında girmek varken 1650 gibi direnç/destek noktası olmayan bir noktadan girmek ne oluydu ki?
Girişimci tarafım: Abi, arkadaş haklı bu konuda :) Galiba çıkıyo diye gaza geldin, ya da forumda bi arkadaş vardı altınım yok diye kendini yiyip bitiren, onun gazına mı geldin. En yüksek 1652 gördü, nerdeyse tepeden aldın. Seni savunamıyorum kusura bakma. Yedide bir de olsa direnç/destek noktasından girilmeli idi, ne biliyim bi 1644 mesela.
Benliğim:  Gençler haklısınız, ama bi 2-3 ay sonra belki bu kadar küçük bi aralığın lafı olmayacak. Ama direnç/destek noktalarından girilmesi konusunda haklısınız.
 
Euro konusunda:
Girişimci tarafım: Abi, gözünü karart gir şu pariteye gözünü seveyim ya. Nasıl olsa altın için ayırdığın dolar kenarda duruyo, yani yine öylece duruyo. O yedi parçadan birisi, ya da ne bileyim ikisi, girilebilir, yine dolar arttırmış olacaksın. Sonuçta yılbaşından beri inip çıkıyo, inip çıkıyo. Kaç fırsat geldi geçti. Bak sen korkuyosun bu yine 1.20’lere gider diye ama ona daha çok var, yıl ortasından sonra. Hem bak AMB demek Almanya demek, ne dedi Alamanlar, Euro böyle iyi, kendi halinde bırakmalıyız diye. Bi de zaten elinde Dolar var, Sterlin var, Altın yedide bir var ama olsun var mı var, bi Euro kaldı. Biri illa ki çıkacak, bari resmi tamamla da tam olsun.
Korumacı tarafım: Kardeş, bu senin aklını çelecek, dikkatli ol. Bak İtalyan seçimleri yaklaşıyo, Berco’nun oyları artıyo diyolar. Ne biliyim Rum Kesimi’nde de bi seçim var. Daha Rum kesimine yardım mevzuusu, alacaklı olanların borçlarının silinmesi meselesi var. Bunlar pariteye değer kaybettirecek unsurlar. Yedide bir, iki de olsa alınterine yazık.
Benliğim: Neyse, takip edelim. Günün dip desteğine vurduğunda ya da deldiğinde girilebilir.
 
Tecrübe böyle oluşuyo gençler, hata da yapacaz ki bi dahaki sefere yapmayalım :)
 
HakMan.

mrsdb

Gurbanim mail adresini verde bizde senin tecrübelerinden yararlansak

Selam,

Sn Hakman,
ONS, 1648 gibi bir seviyeyi kendine destek yapamadı.
Bu desteğin altında,
1625-1648 arasında son mücadelesini verecek gibi.
1648 in destek olamayışı, 1530 olur mu olabilir mi ihtimalini gündeme getirse de halen bunun zayıf bir ihtimal old düşünüyorum.
1648 in altında nerden tepki vereceğini kestirmek zor.
belki 1639,
belki 1625,
belki 1610
belki 1589 vs....şurdan döner demek zor.
 
 

Neyse ben bi yürüyüp geleyim :)

Strateji geliştirelim, iç hesaplaşma yapalım :)
 
HakMan.

Sayın odtugeomat

Galiba 1650 altında günü kapatacak. Bu şart altında ibre 1790'dan mı yoksa 1530'dan mı yana?
 
HakMan.

İçeriği paylaş İçeriği paylaş