NACİZANE FİKİRLERİM VE YAŞADIKLARIMIZ---EGELİ

hayırlı akşamlar.değerli kardeşlerim birkaç gündür yaşananlar sinirlerimizi yıprattı.fakat zor olan böyle anlarda soğuk kanlı olmaktan geçer.ilkin diyeceğim şudur ki; zarar elinizdekini satmadan ortaya çıkmaz.zararın ortaya çıkışı; değerinin düştüğünü görüp panik yaparsınız ve dahada düşecek korkusuyla satışa yönelirsiniz.bir saniye için de bir tuşla  büyük zararlar edebilirsiniz.sizi öyle paniğe iterler ki elinizde altın değil değersiz bir teneke parçası olduğuna ikna ederler.sizler biliyorsunuz ekonomik olarak altını destekleyen faktörleri.bunların ortadan kalkmasıyla birlikte düşen bir altın erozyonu yok.sadece dar bir bantta hareket eden ve fazla kar bırakmayan fed tarafından baskı altında tutulan bir metal var.biliyorlarki altın çok yükselirse zaten başarısız olan politikaları daha fazla gün yüzüne çıkacak.bu nedenledirki adamlar güney kıbrıs merkez bankasının altın satacağım haberine istinaden chigaco borsasında marjin artışını ayarladılar.sizler bunları biliyorsunuz.çünkü okuyorsunuz.birçok kardeşimiz altın bu şekilde düşerken daha fazla yoruma ihtiyaç duyuyor ve kafasını bulandırıyor.özellikle böyle dönemlerde ben yorum yazmaktan kaçınıyorum.çünkü sizin kendi aranızda tam bir bilgiye dayalı olmayan mesajlar yazarak zararınızı dahada artırabileceğinizi düşünüyorum.altında psikolojik harbi kaybedip bozan kardeşlerimize üzülüyoruz ve geride kalan ve zararda olanlar için düşünmeleri için bir sorular soruyoruz.ALTINDA OLAN PARANIZ SİZE NE ZAMAN LAZIM?yarınmı? YARINSA PARANIZIN HEPSİYLEMİ ALTIN ALMIŞTINIZ? sepetinizdeki diğer yatırım araçlarınız kar da değilmi?YOKSA SEPET YAPMADINIZMI?
 
Burada birbirimizi uyarırken sepet yapmalıyız diyorduk.kısa zamanda lazım olacak paralarımızı riski düşük varlıklara kaydırıyorduk(vadeli mevduat vb..).ve en önemlisi terste yakalandığımız her ne meta olursa olsun lazım değilse ellemiyor ve sepetteki kar da olan diğer varlıkları satarak zarardakine maliyet azaltıyorduk değilmi?bunları siz biliyorsunuz ve uyguluyorsunuz değilmi?donla gömlekle kafalama hiçbir metaya girmemeyi kendine ilke edinen bizler zarardaysakta çıkmak için yukarıdaki yöntemleri benimsemeli ve sakin olmalıyız.ve unutmamlıyız ki borçla harçla,ev satarak araba satarak yada herhangi bir malı satarak kaybettiklerimizi geri almak adına daha fazla kendimizi yıpratacak yatırım stratejileri benimsemeyip soğukkanlı olup fırtınanın geçişini beklemeliyiz ki güneş açsın.yatırım kararı sizindir ve profesyonel olarak danışmanlık desteği almıyorsanız sakın kimsenin al yada satlarını özellikle bu dönemde ve genelde  dikkate almayınız.kararlarınızı hep kendiniz veriniz.
 
 

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

Hocam

Çok güzel bir yazı olmuş dilerim arkadaşların kulagına küpe olur. Allah razı olsun sizlerden iyiki varsınız.

İçeriği paylaş İçeriği paylaş