misafir1907 - Tüm Yazılar

23 Eki 2012 - 10:43
misafir1907

Sevgili arkadaşlarım,
Öncelikle akşam fırsat bulamaz  veya yoğunluktan unutursam diye şimdiden herkesin bayramının en içten dileklerimle kutlamak isterim.Herkese sevdikleriyle güzel bir bayram dilerim.
Dün bahsettiğim çalışmam ile ilgili birkaç hususu daha belirtmek istiyorum müsadenizle;
*İlk etapta yazacağım beklentilerim olaylardan bağımsızdır.Yani borçlanma tavanı vb konuları yok sayıp genel trendi kendi çalışmalarıma göre ortaya koymak istiyorum.Diğer maddelerde olaylarıda dahil etmeye ç...

Devamı..
16 Eki 2012 - 10:42
misafir1907

Değerli arkadaşlarım,
Congress of the United States Congressional Budget Office tarafından 2012 yılından 2022 yılına uzanan,ABD'deki ekonomik görünümü sunan bir rapor yayınlanmıştı.Bu raporun sunduğu veriler,tahminler bize önümüzdeki dönem için önemli bilgiler sunmaktadır.Merak eden arkadaşlarımız rapora www.cbo.gov adresinden ulaşabilirler.Adresi yazdığınızda açılan sayfada sol orta kısımda ilgili raporun tam metni bulunmaktadır.Rapor toplam 75 sayfa ve ilk kısımda raporu...

Devamı..
19 Eyl 2012 - 12:59
misafir1907

Merhaba değerli arkadaşlarım,
Birkaç gün içinde bildiğiniz üzere 3 büyük rating kuruluşun hemen arkasından gelen Egan Jones ABD'nin tekrar notunu düşürdü.Not düşürme sebebi olarak ise 13 Eylül'de açıklanan paketin ekonomiye destekten ziyade petrol ve diğer emtiaların fiyatlarını yükselteceğinden dolayı  daha çok zararı olacağı şeklinde açıklandı.
 
Egan Jones aslında benim düşünceme göre en cesur ve en güvenilir kredi rating kuruluşu.Ç...

Devamı..
14 Eyl 2012 - 20:56
misafir1907

Merhaba arkadaşlar,
Bugün sizlere veda ettim ama kafalar çok karışık olduğu için ana sayfada bir yazı ile serüvenimi tamamlamak istedim.Umarım bu yazı bir nebze kafanızdaki karışıklığı giderir.
1.Şu anda altının ciddi geri gelmesi için bir neden bulunmamaktadır.Önümüzdeki hafta için yapılan ankete göre altın yükselecek diyenlerin oranı %83, düşecek diyenlerin oranı ise %3.Kitco'nun her cuma yayınladığı anketten bahsetmekteyim.Bu oran benim hatırladığım en yüksek oran.Elinizde altın var ve önü...

Devamı..
10 Eyl 2012 - 14:57
misafir1907

Değerli arkadaşlarım,
Özelden gelen mesajlara fırsat bulamamaktan dolayı bazen geç cevap yazabiliyorum;kusuruma bakmayın.Şu kritik dönem için bazı sorularıda kapsayacak ve beklentilerimi derleyecek bir yazıyı sizlerle paylaşmak istedim.Yazım hatalarından dolayı şimdiden affola;
 
Sitedeki tüm arkadaşlarımızın malumu olduğu üzere 12-13 eylül dönemi çok kritik.Almanya ile sahneyi açıp;FED ile kapatacağız.
 
Almanya tarafında görüşler genel manada olumsuz bir karar çıkmayacağı y...

Devamı..
27 Ağu 2012 - 15:57
misafir1907

Merhaba değerli arkadaşlarım,
Geçen hafta FOMC tutanaklarından gelen olumlu sinyaller,FED'in müdahaleye bir adım daha yaklaştığının hissedilmesi altını bir basamak daha yukarı çıkardı.
Jackson Hole toplantısı,eylül ayının ilk haftasında açıklanacak özellikle istihdama ait veriler akabinde yapılacak FED toplantısı ile birlikte altında yine haraketli günler yaşama ihtimalimiz yüksek gözüküyor.
Halihazırda kar satışları için şu birkaç gün içinde ben şahsen bir endişe gö...

Devamı..
16 Ağu 2012 - 21:02
misafir1907

Sevgili arkadaşlarım,
Yarından itibaren bu ay sonuna kadar aranızdan maalesef ayrılıyor olacağım.
Herkesin şimdiden bayramını en içten dileklerimle kutlarım.Sevdiklerinizle güzel bir bayram geçirmenizi dilerim.
Bayram ertesi artık dinlenme fırsatı pek olmayacak çünkü ; çok yoğun,hareketli günler bizi bekliyor.
Lütfen yola çıkacaklar dikkatli olsun.
Saygı ve sevgilerimle,
 

Devamı..
16 Ağu 2012 - 10:45
misafir1907

Merhaba değerli arkadaşlarım,
 
Yakın zaman içinde Dünya Altın Konseyi'nin 2012 yılına ait ikinçi çeyrek raporu yayınlandı. www.gold.org adresinden ilgili rapora ulaşabilirsiniz.Üye olmak çok kolay;üye olmakla uğraşmak istemezseniz arama motorundan dünya altın konseyi raporu yazıp ilgili rapora ulaşabilirsiniz.
 
Altın yatırımcıları olarak mutlaka okumamız gereken bir rapor bence.Altınla ilgili çok önemli istatistikler mevcut.Raporda en dikkat...

Devamı..
10 Ağu 2012 - 09:35
misafir1907

Değerli arkadaşlarım,
2012 yılının son çeyreğinde altın başta olmak üzere tüm piyasalarda çok ciddi hareketler olacağını düşünüyorum.Daha önce ifade etmeye çalıştığım gibi bu düşüncemin arkasında yatan temel sebepler üç tanedir.
1.Ağustos sonu Jackson Hole toplantısı ve akabinde 12-13 eylül FED kararları
2.ABD seçimleri
3.Belkide en önemlisi daha doğrusu bence en önemlisi borçlanma tavanı mevzusu
Geçen sene temmuz,ağustos aylarını hatırlar isek,S&P...

Devamı..
3 Ağu 2012 - 13:16
misafir1907

Merhaba değerli arkadaşlarım,
Çok kritik bir haftayı bugün 15:30 civarında açıklanacak veriler ile birlikte geride bırakacağız.
FED tahmin edildiği üzere kendisinden bekleneni yaptı ve herhangi bir süpriz karar açıklamadı.AMB ise piyasaları hayalkırıklığına uğrattı.İşin ilginç tarafı ise AMB'den piyasaların beklentisi yönünde karar çıkmamasına rağmen altında önemli bir satış dalgası yaşanmamasıydı.
AMB'nin parasal genişleme konusunda üç aşağı beş yukarı hemfikir olduğu ortaya çıktı...

Devamı..
İçeriği paylaş