Günün anlam ve önemine hitaben (HakMan)

Evet kankalar, bir Fed faiz oranı (20:00) ve Bernanke basın toplantısı (20:30) gününde daha birlikteyiz. Herkesin aklında aynı soru: Alayım mı satayım mı, ne halt edeyim :)
 
Öncelikle sakin olun, ilke olarak zararına satışa karşıyım. Sabırla aldığınız noktayı bekleyin. Misal 2.80'lerden aldığım sterlinlerde 2.68'lere kadar indik. Ama ben hört diye boşaltmadım, sabırla bekliyorum. Ne yaptım, düştükçe aldım, 2.68'lerden bile aldım, karı görünce patlattım. Bu işler böyle. Satmadan zarar yazmayacağını her zaman aklımızda tutuyoruz.
 
Altında bugün toplantı saatine kadar aşağı yönlü bir eğilim bekliyordum ama Kıbrıs Rum Kesimi ile altın güçlü kaldı. Ama dün paladyumun -%3.5 yazdığını , platinin ise altının 60$ aşağısına düştüğünü, gümüşün 29'larda gezdiğini düşünürsek bunun geçici bir yükseliş olduğunu söyleyebiliriz. Akşama 85milyar$'lık tahvil alımı büyük bi ihtimalle aynen devam edecek. Önemli bir nokta şu: Önceki toplantıda parasal genişlemelerin etkisine yönelik bir rapor hazırlayalım dediler. Bu raporu bugün paylaşacaklar. Dolayısı ile bunu izliyor olacağız.
 
Benim durumum 7'ye bölünmüş altın sermayesi için 1611/1611/1636/1650'lerden alınmış 4 parça ve altın alabilecek boşta duran 3 parça parası (doları). Bugün izlememiz gereken zaman Bernanke'nin toplantısıdır. O zamana kadar 1610'larda dolaşacak gibi görünüyo. Benim bugün altın için max beklentim 1623 ile 1641 arasında bir değer. Bu değerleri gördü mü duruma göre 1611/1611/1636'yı boşaltırım. 1650'yi zarar olmadan elden çıkarmak şu anda zor görünüyo, kenarda beklesin altıncık :)
 
Önümüzdeki günlerde 1555'i tekrar görme beklentim var, belki sadece dokunur çıkar, ama olasılık yüksek. Yükseliş için bakmamız gereken şöyle 3-5 gün sürekli çıtayı yükselten kapanışlar yapıyo mu, bunu izleyecez. Kallavi yükselişlere kadar dalgalanmalardan yararlanmak amacımız olmalı.
 
Söylediklerim beni bağlar, yatırım tavsiyesi değildir.
 
Gel Bernanke Gel :)
 
HakMan.

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

Teşekkürler

HakMan Kardeşim emeğine sağlık, altın gibi adamsın. Bu kadar yalın, içten ve öz olabilirdi...

Valla da Hak' ın adamısın

güzel yazmışsınız. teşekkür ederim.

Elinize saglık Hakman Bey

Güzel özetlemişiniz durumu bizim gibi sabırsız bireyler için her zaman el altında olacak bir yazı teşekkür ederim kendi adıma.

İçeriği paylaş İçeriği paylaş