Gold ons orta vadeli destekler

gold ons rota grafikteki omuz baş omuz 1300 doların aşağısı olumsuzdur fibo destek seviyesi 1111 dolardır
pic.twitter.com/NmLkPQ1kDy

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

borsa

amman gençler yinede çok fazla tatlı hayallere kapılıp çok fazla kaptırmayın kendinizi çarpıverir borsa valla adamı :)

Derin bir sevinc ve idrak şuuru iicnde ihya edeceginiz Veladet

Nıcedır aynı hamam, aynı tas, pıyasanın uzagında, banka vampirlerinin  kurtaj farkını kendı lehlerinde degerledikleri alemin tuzagında, hatiri sayilir kar birakmayacak alım-satım yapmanın  beyhudeligi, doların itisiyle  biraz felah bulmus metalın asudeligi,ekran basinda bos yere  beklesmenin fersudeligi, karsisinda muptelasi oldugumuz hal  ne haldedır dıye ufaak bır nazar edelım dedik forum sayfalarina  ıkı guzel yorumla karsılastık  

 
Derin bir sevinc ve  idrak şuuru iicnde ihya edeceginiz ve edecegımız Veladet Kandılı ııcn forumdaslar  sanlı sanlı ibareler parlak parlak ifadeler kullanmıslar agızlarına saglık bızde bu guzel sozlerın ve kandılın sanına, kandılı tebrık kervanına,  ıkı kelam bir selam  ıle katılıp ayrılalım
 
 
Pasli sinelerin ,puslu fikirlerin ilaci, iman edenlerin bastaci, olgunlıuk ve  guzellikleri  kendinde toplamis  muazzam mesale Nebiler Nebisi Efendimizin,  dunyaya tesrifinin  vecd ve heyecani icinde bir yenisine daha erecegıniz ve erecegimiz  Mevlut Kadilinizi canu gonulden tebrik eder daha nice kandillere  ulasmanızı temenni ederiz .
 
Birde erbabı merak  ne gorsun su sahıfelerın yegane hatibI,bazen nasıl  yapalım nasıl edelım dıye hal sordukları gonullerin tabibi,  bjk 1903 kardes ufak bır operasyon gecırmıs bızde sıfa dılegınde buunalım mevla sıfa versın gecmıs olsun
Halaskar

 

Sevgili dostlarım.

İki cihan güneşi Hz. Muhammed'in (ASM) artık hiç bir şeyin eskisi gibi olmadığı ve Dünya literatürünün tekrar tarih sahnesine tedvin edildiği o mukaddes gün bugündür ki; o güne kadar O'nun geleceğini müjdeleyen bir sürü alim ve geldiğini haber veren çok ender yaşanacak olayların olduğu gündür. Evet Artık Dünyada Hz. Peygamber vardır. Artık karanlık Dünya sona ermiş ve kesin bir aydınlanma zuhur etmiştir. Her müslümanın kendi CANINDAN daha çok sevdiği, onu görmediği halde en çok savunduğu SEVGİLİ gelmiştir.Ya rab şahit ol, O'nu görmesek te en en sevdiğin kulun olduğu için biz de; en çok onu seviyoruz.  Sen en son gönderdiğin için biz de son peygamber kabul ediyoruz.
Ey Hz Muhammed; ingilizce ile söyleyeyim; Happy Birthday to you. (Bu cümle hala hayatta olanlar için söylenir.) İyiki varsın Ey sevgili. Sen olmazsan nasıl çıkarız aydınlığa.
İşin doğrusu sözde biraz çağdaş ritüellerle bile olsa; son cümlelerimi söyledim. İnsan ne kadar söylemini, yaşayışını ve düşünce dünyasını değiştirirse değiştirsin, Hz. Peygambere (SAV) sevgisini belli etsin.
Kim anlattı bilmiyorum ama hiç unutmuyorum. Bir keresinde bir sahabi, Hz. Peygamberimizin acıktığını görünce herkesten önce hurma ağacına çıkmıştı. Diğer sahabiler biraz da tebessümle ağaca çıkan sahabinin incecik bacaklarıyla eğlenerek Resulallaha işaret etmişlerdi. Kıymetli peygamberimiz ise Allah'a (CC) yemin olsun ki, benim de tebessüm ettiğim o incecik bacakların cennette gezdiğini görüyorum. Ahlakına kurban olduğum. Keşke yüzünü bir kere olsa görseydim. :( Keşke şu ağlayan gözlerimin bir damlası ssamimi olabilseydi. Samimi olmasakta ya resulallah kusurumuza bakma. Elimizden o kadarı geliyor. Senin yoluna layık değiliz ama şefaatinden başka bir şey umamıyoruz. Allah seni, sana söz verdiği şefaat makamı olan Makam-ı Mahmuda ulaştırsın inşaAllah.
Ey güler yüzlüm, ey fkirlerin babası, ey yetimlerin dostu, ey yüceler yücesi kainatın efendisi, Sen bizim için miracta Allah-u Teala hazretlerine kavuşmuşken bizim için geri dönen (Ki bu hususta ben peygamberler arasında en çok sıkıntıyı çekenim demiştir. Allah'a miraçta kavuştuğu halde ümmetim diyerek bize geri dönmüştür. Bu olay namazlarımızda okuduğumuz tahiyyatta ne güzel anlatılır.) sevgili. Bize şefaat et.
Makam-ı kabrine ziyaretçi olmamızı yüce mevlam nasip etsin.
 
 

Sakın dediklerimi uygulamayın. Keza ben; sitedeki en acemi dostumuz varya!!!! hah işte O benim yanımda uzman kalır :D
 

Mevlid Kandiliniz Mübarek

Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun.
Değerli Kardeşlerimiz Kainatın Efendisi (S.A.V)in doğumu olan Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun..Bugün Selavat-ı Şerifi Çokça Okuyalım Ve Okutalım.
ALLAHÜMME SALLİ ALA SEYYİDİNA MUHAMMEDİN VE ALA ALİ SEYYİDİNA MUHAMMED!

KİM, ALLAH'A VE RASÜLÜNE İTAAT EDERSE, ALLAH ONU ALTINDAN IRMAKLAR AKAN CENNETLERE KOYAR..(Fetih 17)

Salavat, Allahu Teala`nin (mealen) Allah ve meelekleri Peygamber`e hep salat ederler. Ey iman edenler! Siz de ona cokca salat edin ve tam bir teslimiyetle selam verin.(Ahzab suresi,ayet 56 )

CAN SAATİNİ RAHMAN EZELDE KURUVERMİŞ, BİR GÜN GÖRECEKSİN Kİ O SAAT DURUVERMİŞ !

altın gümüş için son grafikler

altın için 1250 geçilmez ise 1100 dolar  gümüş için 23 dolar geçilmez ise 16 dolar seviyeleri 

  1.   

gümüş

obo destek seviyesi 18,15 görülmektedir grafik linktedir 

Hakmana selamlar

Sevgili hakman biryorum patlatsan süper olacak. Bu sitede düşüncelerine değer verdiğim yakın takip ettği 1 numarasın.... Bu düşüşün dönüşüyle ilgili fikrin nedir. nezaman boğacı olmayı düşünüyorsun:::))))

Altın maliyetinde dikka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Şu maliyet konusunda sevgili Luckninde paylaştığı bilgi üzerine hep  şu soru takılıyor. Arkadaşlar dolar değerleniyorsa dola bazında maliyet elbette düşmeli. altın onsu 400 dolarken doların değeri neydi altın 1900 dolarken değeri neydi elbet buna göre maliyet değişecek. eskiden 1 dolara 5 elma geliyorduysa şimdi 1 elma geliyor. dolar yükseldikçe maliyet dolar bazında matıken azalmalı yanlışmı düşünüyorum

Özeleştirim

Bu sitedeki ilk yazımda (6 ay önce) FED başkanı bernankenin bu işi yeni gelecek fed başkanına bırakmayacağını, kendisinin zaten gidici olduğunu bu işin olası risklerinden dolayı yeni gelecek başkanıda yıpratmamak adına kendisinin başlatacağını belirtmiştim. 3 gün önce aralık ayında artık bu işin olmayacağını yazdım. Bunun nedeninin borç tavanı meselesi olduğunu belirtim. Sonra şunu düşündüm biz bazı şeyleri düşünüyoruz ama bloomberg ekonomistleri hep aklımızı birşekilde çelip bizi yanlış yönlendiriyorlar. Eylülde nasıl ters köşe oldularsa gene ters köşe oldular. Q3 açıklanınca da ters köşe oldular. Bunu şunun için yazıyorum kendi kararlarımıza özellikle iyice düşünüp taşındıktan sonra sahip çıkmalıyız.
BERNANKENİN ENFLASYON VURGUSUNU UNUTMAYIN. ENFLASYONU KADEMELİ OLARAK%2 NİN ÜZERİNE ÇIKARACAĞIZ DEDİ. BU DÜŞÜŞÜN DÖNÜŞÜ DEMEK OLUYOR.
Dolara karşı pozitif olduğumu hep söyledim.  Bu böyle devam edecek gibi. ancak herkes şunu unutmasın bizim merkezbankası birşey yapmadı çünkü fed in neyapacağı belli değildi ve onları bekledi. Bu belirsizlik ortadan kalktı doların 2.17 gitmesine izin veremezler yoksa enflasyon alır başını gider. hiç unutmayıon 3-4 ay sonra seçim var. hükümet böylesi bir kurla seçime gitmek istemez. merkez bankasına birşekilde baskı yapacaktır. merkez bankasıda siyasi olaylardan bağımsız değildir. yine 5 ay önce dediğim gibi başbakan faiz lobisi demişken merkez bankası faiz artıramaz diye. BU NEDENLE SEÇİMİ UNUTMAYIN....
Özet olarak dolar almayanların dolar alması bir risktir. Elinde dolar bulunanlar birazdaha yükseldikten sonra bana göre kademeli satmaları uygun olacak gibi. Bu satımda borsanın gidişatıda yol gösterici olacak. Sanırım yabancılar yine yüksel doları satıp borsaya girecekler AMA HANGİ SEVİYEDEN....
döviz alacaklar için birsüre daha beklendikten sonra AUD ve JPY kademli alınabilinir gibi

gold rota

Altın için ise obo seviyesi 1169 lar görünüyor resmi tıklayarak büyütebilirsiniz arşiv yazılarım ortada isteyen bakabilir neler yazmışım

İçeriği paylaş İçeriği paylaş