ALTINDA 2011/EYLÜL-EKİM

13 yazı / 0 yeni
Son ileti
Çevrim dışı
Katıldı: 5 Eyl 2011
ALTINDA 2011/EYLÜL-EKİM

07.09.2011Altının fiyatı 2 bin doları aşacak

Dünya piyasalarında yaşanan dalgalanmalar geçen ay küresel endekslerde 6 trilyon dolarlık piyasa değerini uçurdu.

Önemli oranda kayba uğrayan yatırımcılar ise hem yaralarını sarmak hem de yeni felaket senaryolarına karşı kendilerini korumak için güvenli liman arıyor. Güvenli liman denince ilk akla gelen yatırım aracı ise şüphesiz altın oluyor.

ALTIN FİYATLARINDAKİ SON DURUMU GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN...

Ons fiyatı bu yıla bin 419 dolardan başlayan altın halen bin 895 dolar seviyelerinde seyrediyor. Ancak uzmanlar yılın ilk dokuz ayında ons fiyatı yaklaşık 480 dolar artan altının rekor çıkışının henüz bitmediğini asıl şimdi başladığını ileri sürüyor. Tahminlere göre altının onsu bu yılın sonu 2 bin – 2 bin 200 dolardan işlem görecek. Uzmanlar buna gerekçe olarak üç gelişmeyi gösteriyor.

HİNDİSTAN İLK 7 AYDA 500 TON ALTIN İTHAL ETTİ

Bunlardan ilkinin ABD ve Euro Bölgesi’nde yaşanan borç sorunu olduğu belirtiliyor. Gerek ABD ve gerekse de AB’nin kısa vadede borç sorununu aşamayacak olması piyasalarda sürekli dalgalanmalara neden olurken güvenli liman arayışındaki yatırımcıları altına yönlendirecek. İkinci unsur islam ülkelerinde ramazan ayı sonuna ertelenen düğünler. Üçüncü önemli unsur ise Hindistan.

Altının geleneksel olarak hem hediye hem de yatırım aracı olarak kullanıldığı ülkede özellikle eylül ve ekim aylarında adeta altın çılgınlığı yaşanıyor. Yılın en uğurlu dönemi olarak kabul edilen bu dönemde her yıl çok sayıda Hintli evleniyor. Bu yılın ilk 7 ayında toplam 500 ton altın ithal eden Hindistan’ın, çok sayıda düğünün gerçekleştiği eylül ve ekim ayında toplam 1000 ton altın ithal etmesi bekleniyor. Böylece bir rekordan diğerine koşan altının doğal taleple birlikte çıkışını daha da hızlandırması bekleniyor.

DÜŞÜK FAİZ ATEŞLEYECEK, FİYATLAR UÇAR

Uzmanlar ABD, AB ve Japonya’da faizlerin çok düşük olmasının piyasalarda büyük miktarda likiditenin dolaşmasına neden olduğunu belirterek bu kaynağın da önemli bir kısmının altına yönelerek fiyatları yeni zirvelere taşıyacağına işaret ediyor.

Mahmut SANCAK- HABERTURK

Çevrim dışı
Katıldı: 7 Eyl 2011
SAYIN ADMINISTRATOR

BEN BİR ŞEKİLDE ALTIN YORUMCUSUYLA İLETİŞİME GEÇERSENİZ VE TALEPLERİ DOĞRULTUSUNDA GÜVENLİĞİ SAĞLARSANIZ TEKRAR YORUM YAPABİLECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM. ÇÜNKÜ TAMAMEN İYİ NİYET ESASINA DAYALI ARAMIZZDAYDI ZATEN.EĞER BÖYLE BİR İKNA YÖNTEMİ İLE DÖNMESİNİ SAĞLAYABİLİRSENİZ BENCE SİTE İÇİN ÇOK OLUMLU OLACAKTIR. ŞİMDİDEN ELİNİZE SAĞLIK SAYGILARIMLA BANU

Çevrim dışı
Katıldı: 24 Mar 2009
Yorumunuz için teşekkür

Yorumunuz için teşekkür ederim. Bunu ben de düşündüm ve kendisine bu konuda tabir caizse açık çek verdik. Kendisine ve yorumlarına değer veriyoruz. Yazılan bütün olumsuz yazılara müdahele edip siteden kaldırdık. Herhangi bir kişi hakkında dahi olumsuz yazılan her yazıyı gördüğümüz anda siliyoruz. Üyelik sistemine geçtik şu anda ve daha kontrollü yazılar yazılıyor. Altın yorumcusu üye olmadan yazmak istediği için yorumlarda üyeliği mecbur tutmamıştık şimdiye kadar.

Bunun haricinde site dışında kendisine bizim de ulaşım imkanımız bulunmamakta. İstiyorsa o bize ulaşacaktır ve site yönetiminin iyi niyetine güvendiğini bizzat kendisi de ifade etti. Malesef bir başka sitede de yazan ve sitemize kayıtlı olan bir kişi onun yorumlarını kaynak göstermeden yayınlayıp ve zamanla kendi yorumlarıymış gibi algılanmasına sebep olup prim yapmaya çalışmış ve bu durum da Altın yorumcusunu üzmüş. O sitede bunu birkaç yerde belirttim ve o sitenin sahibi ile de iletişim halindeyiz. Bunun haricinde yapabileceğimiz bir şey varsa biz burayız. Siteye kayıt olup özel mesaj göndererek iletişim kurabilir kendisi de bizimle her zaman.

Ayrıca, sitedeki paylaşımlar daha önce de vardı ve bundan sonra da devam edecektir. Etmelidir de.

Çevrim dışı
Katıldı: 6 Eyl 2011
aldım

1900 ü zorlıyacak bugun ben alım yaptım...

Çevrim dışı
Katıldı: 13 Eyl 2011
Merhaba , Altın yorumcusunun

Merhaba ,

Altın yorumcusunun ayrılmasına üzüldüm. Başka siteden kişinin olayını bilemiyorum.Ama sitedeki üyeler bir yorumun aslını gördükten sonra kopyasını anlayacak durumdadır heralde.

Bu bölümü daha önce açmamıştım. Zamanım olmadığı için. Size durumumu anlatıp özel yorum isteyebilirmiyim. Forumda çok çeşitli birbirine zıt yorumlar var. Hangisi bilerek hangisi bilmeden yazıyor anlayamıyorum. Bu da zaten acemi ve kayıpta olduğum için moralimi bozuyor.

Ben 45 milyarımı 105,8800 gbi bir fiyattan halk bankasından altın aldım. Sonra da düşüş başladı zararına satmak istemedim (bu parayı uzun zamanda çok zor biriktirmiştim) 1900lere 2000lere çıkacağı söyleniyordu yazılıyordu. Şimdi altından pek fazla bahsedilmiyor. Bugün başaşağı gidiş var. Okuduğum üstad yorumlarından bunun bir düzeltme olduğu yorumunu çıkarmaya çalışıyorum. Ama yıllık grafikte yükseliş birgaus eğrisi çizmiş görünüyor. Altın uzun vadede yine kazandırır biliyorum. Beni endişelendiren bu uzun vadenin ne kadar uzun olduğunu bilememek. Dolar, mark, öro, gecelik repo gibi enstrümanların yanında altının unutulduğu 1990-2009 yılları gibi mi olacak acaba?...
Kriz için yapılanlar palyatif tedbirler. Gerçek tedavi görünmüyor. Yine krizler çıkabilir. Abd sorununu çözmüş de olabilir mi? yoksa bir sonraki sıkışıklıkta başka enstrümana mı geçilecek? daha ne sorular var aklımda. Altıa yatırdığım para özel faiz oranıyla vadeli hesaptaydı. Bu gidişle yıllar geçince değer kazanacak olursa vadeli hesaptan da az kazanırım.

Tüm bu endişelere gerek yok, şu şu düşünceleriniz yanlış demeniz beni çok sevindirirdi. Bana herhangi bir tavsiyeniz olabilir mi?

Çevrim dışı
Katıldı: 21 Eyl 2011
altın son yorumu

1740 onsun altına inerse asağı seyir devam eder.elinde altın olanlarSABIRLI OLUN ÇILGINLIK EDİP SATMAYIN.tl olan bence beklesin DOLAR SABAHA 1820 GÖRÜR

Çevrim dışı
Katıldı: 9 Eyl 2011
ALTIN YORUMCUSUNA RİCA

SAYIN ALTIN YORUMCUSU SİZİN DEĞERLİ FİKİRLERİNİZE ŞU ANDA ÇOK İHTİYACIMIZ VAR.LÜTFEN BİZLERE YARDIMCI OLUNUZ.BİRKAÇ SATIRDA OLSA YAZMANIZI VE BİZLERE IŞIK TUTMANIZI RİCA EDİYORUZ.SAYGILARIMLA

Çevrim dışı
Katıldı: 14 Eyl 2011
LASTIK TOP

arkadaslar kac gundur ustadlar yazıyordu ya lastık top gıbıymıs 1720 ye vurmadan hoplamazmıs...tamam ıste bugun vurdu lastık top artık yukselecegıne ınanıyorum

Çevrim dışı
Katıldı: 21 Eyl 2011
KARDEŞLERİM

Daha önceki yorumlarìmı okuyanların gördüğü üzere altın 1740 altına indi.devamında1710-1720 leri bekliyorum.ama asıl olay dolarda olur.1820 ve altı yani1790 -1800 aralığına gelir.Bu arada merkez bankasını tebrik ediyorum.İlk ihale 350 talep 850 ikincide ihalr 70 talep 200 .ne oldu aradaki farka.fazla yükseleceğine itimat yok.SABAH İLK İS BİLGİSAYAR BASI DOLAR 1800ALTIN1700 LER.HAYIRLI İSLER

Çevrim dışı
Katıldı: 13 Eyl 2011
altın gram fiyatı 95 tl düşer

altın gram fiyatı 95 tl düşer mi
hayır neden çünkü hiç bir şey düzelmedi
amerika çinle anlaştı
biri altını arttırmıyor diğeride doların fiyatı azaltmıyor
ee sonucunda olan bize oluyor

Çevrim dışı
Katıldı: 12 Eyl 2011
Altın yorumcusu

Altın Yorumcusu'nun bizleri terkettiğini bilmiyordum.Bugünlerde olacakları önceden haber verdiği ve yeni bir gelişme olmadığı için yorum yapmadığını düşünüyordum.Yorumlarının başka bir sitede başka bir isimle kullanılması gerçekten çok ayıp,saygısızca ve üzücü birşey.Umarım sağduyusu ağır basar ve bizleri doğru yorumlarıyla aydınlatmaya devam eder.

Çevrim dışı
Katıldı: 18 Eyl 2011
ilginç

Ben ta haftabaşında altının onsu 1720 dolar olacak demiştim. Açılıp bakılabilir arşive...

Ama hala anlamıyorum, okadar insan çıkıp 5 gündür, tam zamanı alım fırsatı deyip durdu...

Bu konuda bilgi sahibi olmayanların böyle yönlendirici yorumlarına nasıl tahammül edebiliyorsunuz?

Altın 5 dolar yükseldi diye, alım fırsatı diyenler, yarın altın 1800 dolar olacak, fırsatı kaçırmayın diyenler...

Hayret ediyorum...

Merkez bankası dolara müdahale ettiğinde asıl altının gramı o zaman düşecek. Bence haftasonu sebebiyle yarın bir dolar ihalesi olmaz ama pazartesi önemli bir gün...

İçeriği paylaş İçeriği paylaş