Durum Değerlendirmesi- Silver_2706

                Altının gramı 84, gümüşün gramı ise 1,35 olduğundan beri yükseliş beklentisini dile getiren ve mal taşıyan biri olarak şu anda altının gramının 95, gümüşün ise 1,50'den işlem görmesi beni fazlasıyla memnun etti.  
 
               Şimdi bundan sonrasına bakmak gerekli. Ben yükseliş beklentimi koruyorum. Çünkü yükselişin çoğu dolar/tl'den geldi. Benim ons bazında beklediğim yükseliş henüz gerçekleşmedi. O yüzden beklemeye devam ediyorum. Yalnız şunu da belirtiym, 1,40 ortalamayla edindiğim gümüşlerin bir kısmını bu hafta içi elden çıkarmayı düşünüyorum, işlem yaparsam paylaşırım. Ama büyük kısmını bekleticem.
 
 
                Gümüş için ısrarla üzerinde durduğum 19,6 destek seviyesi, altında 1241'e tekabül ediyor. Bu desteklerin üstünde kaldıkça endişe edecek bir durum yok. Gümüş için kritik direnç ise 20,3... burayı kırabilirse yükseliş hızlanabilir.
 
 
               Şu aşamada bizi korkutacak gelişmelere bakacak olursak;
                Örneğin fed'in tahvil alımını azaltması. Bence bu olay çoktan fiyatlandı. Zaten şu anda piyasadaki herkes 10 milyar dolar azaltım bekliyor. Açıklandığı anda fiyatlarda belki kısa süreli bir düşme olabilir ama düşüş geçici olacaktır diye düşünüyorum. Ama aksi bir haber fiyatları hızlı bir şekilde yukarı atabilir.
 
 
                  Bir diğer dezavantaj olarak görülen durum ise; öncü metal platinin düşüşü...Platin sanayide yani üretimde sık kullanılan bir metaldir. Yani geçtiğimiz aylarda fiyatının yükselmesi ve altınla arayı açması üretimin iyi olduğunu ve güvenli liman altına ihtiyaç olmadığını gösterir. Şu anda ise platinin düşmesi ve altının farkı kapatmaya başlaması üretimin azaldığını ve altına olan talebin arttığını işaret edebilir.
 
 
                Tabiki herkes gibi ben de yanılabilirim. Bu yazı benim şahsi analizim ve görüşümdür. Ben plan-stratejimi buna göre yapıcam ama tam tersi sonuçlar da çıkabilir, o yüzden herkes kendi kararını kendisi versin.
 
 
             Aşağıya bir de grafik ekliyorum, grafiğin üzerine tıklayarak büyütebilirsiniz.
            YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

 
 

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.
İçeriği paylaş İçeriği paylaş