Dolar Nereye...

1.7460 bölgesinden kısa süreli bir tepki ile, yukselebileceği 1.76 (1.7560) seviyesine çıkabilir.Veya alımlar biraz daha güçlenirse maksimum 1.7660 seviyesine çıkabilir.
Gecen hafta gelen düşüşlerin ardından gelecek yukselişler, acaba DİP görüldü mü, hissi oluşturabilir. Boğa tuzağıdır bence.
Kötü senaryoda ise altta 1.70 hedefi var.
Esaslı yukselişin kilit noktası 1.7730 dur.
Burası gecilmedikçe, uzun vadeli dolar alınmaz.
(1.7730 gecilse bile üst ssınırı 1.80 dir.)
Şu an sadece kısa vadeli işlem açılır, ve tepki yukselişi sonrası hemen elden çıkarılır.(Varabileceği üst hedefler; 1.7560 veya bir üstü 1.7660....bu kısa ve riskli işlem için değer mi bilmiyorum, çünkü ters durumda 1.70 ihtimali gün geçtikçe kuvvetleniyor)
Çünkü Ağustostan beridir yaptığım yorumların çoğunda doların düşüş sürecinde olduğunu yazdım.
1.92 seviyesi dolar cephesinde hala hazmedilmedi.
Bu arada, USD-endeksi ayrı bir olaydır, Dolar/TL ayrı bir olaydır. Bazen parallelik olsa da, özellikle şu an içinde bulunduğumuz süreçte aynı parallelliği beklememek gerek. Yani USD endeksi 80 bile olsa, 82 bile olsa, Dolar/TL içerde güçsüz kalabilir. Bunun çok gerekçesi var...
Haliyle gecen hafta 1.7460 noktsaında gecici bir DİP yapmış gibi görünen Dolar/TL için CILIZ bir yukselişe aldanmamak gerek.
Bantlar: 1.77-1.80 (Artık direnc bölgesi oldu)
İçinde bulunduğumuz : 1.74-1.77 aralığı.
Olası düşüşte; 1.69-1.74 bandı, kuvvetli bir ihtimal olarak karşımızda.
Bu ihtimal varken, dolar yatırımında dikkatli olmak gerek.
Bu benim fikrim ve benim dünyam, yatırımlarınızla örtüşmeyebilir.
Herkese bol kazanclar.

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

haftalık grafikte bayrak

haftalık grafikte bayrak formasyonunu gören varmı arkadaşlar??

İlgili hususla ilgili son yorumum

> ikincisi o bir tartışma idiyse buna sebep olan mesaj sitede duruyor
Bahsettiğim gibi ilgili husus ilgili kişinin (konuyla ilgili) fikir özgürlüğü kapsamında düşünülebilir.
 
> Ama kumar-haram- fazi- kar_zarar söylemleri çerçevesinde çıkan tartışmalarda tavrını belirlerken yansız olmadığınla ilgili düşüncemi bu son uygulaman netleştirdi.
Bu mevzuular derin konular, şimdi bazı arkadaşlar lehte bazı arkadaşlar aleyhte görüş bildiriyorlar bahsettiğin hususlarla ilgili. Bence finansla ilgili bir sitede tamamen yasal kazanç yolları ile ilgili görüş belirtilmesinde bir sorun yok. Benim görüşüm zaten belli, ben defalarca çeşitli para birimlerini vadeliye park  ettiğimi belirttim. Bununla ilgili tasarruf sadece beni ilgilendirir, aklına yatan arkadaş da kendine göre benzer yatırım kanallarına yönelebilir. Bu kazanç ortamlarının ahlaki boyutu bence tamamen bu forumun ilgi alanı dışında.
 
Dediğim gibi bu konuda Sayın Admin'e itiraz yolunun açık olduğunu düşünüyorum. Pratiğim konusunda (demir yumruk) hoşa gidilmeyen bir unsur var ise ilgili hak söz sahibi kişilerce benden her zaman alınabilir.
 
Bu yönetim mevzuusu da derin bir konudur, elimden gelindiğince yansız yapmaya çalışıyorum. Bu olay o kadar derin ki teee 25 asır önce Sokrat gibi düşünürler kafa yormuş (İlgilenen arkadaşları Plato'nun Cumhuriyetinde Filozof ve Kral isimli tartışmaya yönlendirmek isterim).
 
Tartışmanın sonu. Nokta.
 
HakMan.

O yazının nasıl bir tartışma

O yazının nasıl bir tartışma çıkardığını bilmiyorum
ikincisi o bir tartışma idiyse buna sebep olan mesaj sitede duruyor
Ayrıca burda demir yumrukla idare etme tarzını bir espri olarak bile kullanmanızı hoş karşılamıyorum.
Ama kumar-haram- fazi- kar_zarar
söylemleri çerçevesinde çıkan tartışmalarda tavrını belirlerken yansız olmadığınla ilgili düşüncemi bu son uygulaman netleştirdi.
ayrıca çok fazla yabancı kelime kullanarak itham etmeyi bırak. doğrudan ortamı provake etmekle suçladığını söyle.
Durumu sen admine ilet. Gerekeni yapsın.
 

Sayın BluBey

İlgili mesajı silen kişi benim, iş karşılıklı atışmaya dönüşünce benim demir yumruğum devreye giriyor (tabi kendi adıma konuşuyorum, eğer ortamda isem) ve polemiği başlatan mesaja kadar siliyorum.
 
Şahsi görüşüm olarak da şunu söyleyeyim, burada herkes kendi görüşünü yazıyor zaten. Dolayısı ile mesajın bir nevi oximoron.
 
Kendi adıma konuşuyorum, burada yeni fikirli arkadaşların cesaret alarak yazması için elimden geleni yapacağım (Yeni tb'ler, v.b. diğer arkadaşlar bu şekilde ortaya çıkacak). Hatırlarsan zamanında Sayın Sessizlik' e karşı yapılanlar için de tepki koyup yazmamıştım.
 
Zamanım elverdiği ölçüde buranın diğer finans forumlarına benzemesine fırsat vermeyeceğim (Karşılıklı trolling/atışma ile forumun amacından uzaklaşması, takip edenlerin bezdirilmesi).
 
Eğer yazdıklarımla ilgili hoşunuza gitmeyen unsurlar varsa Sayın Edmin'e şikayet edebilirsiniz beni. Normal koşullar altında bu mesajı sadece size gönderip altta yeralan mesajı da silerdim, ama forumu ilgilendirdiğini düşündüğüm için buraya yazıyorum.
 
Diğer edmin yetkisi olan arkadaşlardan da benzer pratiği takip etmelerini rica ediyorum.
 
İşimize bakalım.
 
HakMan.

Tüm silme yetkisi olanlara

"kumar konusunda kendi adına konuş lütfen"
 
ifadesinin silinmeyi haketmek için silme yetkisine sahip olan SAYGIDEĞER arkadaşın gözüne nasıl göründüğünü bana izah etmesini bekliyorum

DOLAR 1,67 YE

ALÇALAN ÜÇGEN FORMASYONUNA GÖRE 1,67 DİP NOKTA GÖZÜKÜYOR..BU HEDEFİ GÖRECEĞİMİZİ DÜŞÜNÜYORUM...YTD

Sayın odtugeomat;

Değerli düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Bu durumda, altından çıkmak da bir hayli terletecek bizleri.

İçeriği paylaş İçeriği paylaş