Altında yeni rekor! 6 Nisan 2011 altın yorumları

Altın dün 1457 dolar ile tüm zamanların rekorunu kırdı. Parasal genişlemenin devam edeceği ve ABD'de faiz oranlarının uzunca bir süre daha artırılamayacağı beklentisiyle altın rekorunu bir kez daha tazeledi. Brent Petrol fiyatlarının 120 doları aşmasının ardından altında da 1457 dolar seviyesi görüldü. Likidite bolluğunun enflasyona yol açmasından korkan yatırımcılar, altında her düşüşü alım fırsatı olarak kullanıyorlar. FED Başkanı Ben Bernanke'nin "Enflasyon, kontrol altında olmakla beraber, çok yakından takip edilmeli" açıklamasıyla küresel enflasyon kaygıları bir kez daha öne çıkmaya başladı. Dolayısıyla yatırımcılar enflasyondan korunma amaçlı, faiz vermemesine rağmen; altın, gümüş, platinyum gibi değerli madenlerde uzun süredir alım yönünde tercih kullanıyorlar.

Şuanda 1454 dolar seviyelerinde hareket eden Altın’da 1440 dolar seviyesi önem arz ediyor ve bu desteğin kırılması Altını 1439, 1430 ve 1422 dolar seviyelerine kadar düşebilir. Aksi takdirde yani 1440 desteği kırılmazsa haftalık trendin de yükseliş olması nedeniyle alımlar devam edecektir. Böyle bir durumda altın 1460, 1465 ve 1470 dolara kadar yükselecektir. Kaynak: Lider Forex

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.
İçeriği paylaş İçeriği paylaş