Altında rekorlar bitmiyor! 25-29 Nisan 2011 haftalık altın yorumları

25-29 nisan 2011 itibariyla haftalık altın yorumu,altın piyasası, altın tavsiyeleri konularındaki yazı aşağıdadır.

Libya’daki endişeler, Avrupa’nın enflasyonu kontrol altına almaya çalışması, doların ciddi bir şekilde değer kaybetmesi altına olan talebi artırmaktadır. Güvenilir yatırım aracı olmayan devam eden sarı maden bu hafta rekor üzerine rekor kırdı ve yükselişler için sinyaller verdi.

1477 dolar seviyelerine kadar geri çekilen sarı maden bu destekten aldığı güçle 1510 dolar seviyesine kadar yükseldi ve haftayı da 1509 dolar seviyesinde kapatarak yükselişlerin devamının gelebileceğinin sinyallerini de vermiş oldu.

Uzun vade beklentilerinin 1560 dolar olduğu Altın’da Haftalık ve aylık trendlerinin yükseliş olması nedeniyle düşüşlerde alım pozisyonlarının alınması önerilmektedir. Her yeni rekor seviyelerinden sonra yapılan tepki satışları düşünülürse; düşüşlerde satış pozisyonları açmak yerine düşüşlerde alım pozisyonları açmak riskimizi minimize edebileceği gibi karımızı da maksimize edecektir.

Bu hafta makro-ekonomik haber açısından hareketli bir haftaya gireceğiz. Açıklanacak olan haberler Altında sert hareketlilik olmasına neden olabilir. Özellikle ABD’den gelecek olan faiz oranı açıklaması ve Fed Başkanı Bernanke’nin konuşması altında hareketliliğe neden olacaktır.

Pivot;1498,75
Destek; 1487,50-1466-1454,80
Direnç; 1520,20-1531,45-1552,30 Kaynak: Lider Forex

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.
İçeriği paylaş İçeriği paylaş