ALTIN YORUMCUSU-ALTIN NEDEN SERT DÜŞTÜ? 26 EYLÜL

HERKESE İYİ GÜNLER,
 
  DAHA ÖNCE DE ALTINDA DÜŞME RİSKLERİ YAŞANAN KONULARI SIRALAMIŞTIK, BUNLARDAN EN RİSKLİ OLAN PAYI HATIRLARSANIZ ZORUNLULUK ORANLARI YADA TEMİNATLAR OLDUGUNU SÖYLEMİŞTİM. 26 EYLÜL İTABİRİYLE ALTINDA TEMİNAT ORANLARI %21 ARTTI, BU DURUMDA DOGAL OLARAK ALTIN SERT BİR DÜŞÜŞ YAŞANDI.. 1534 SEVİYESİNDEN DÖNEN ALTIN 1630 CİVARINDA SALINIMDA BEKLEMEKTEDİR.
  
   GSCI EMTIA ENDEKSİNDE DÜŞÜŞTEN ASLINDA ALTIN DA PAYINI ALMAKTA, YANİ SADECE DÜŞEN ALTIN DEGİL TÜM EMTİALARDIR, AMA ALTIN VE GÜMÜŞÜN SERT DÜŞÜŞÜ ALTINDA BUGÜN CME NİN TEMİNATLARI YÜKSELTMESİ NEDEN OLDU.. TEMEL OLARAK ALTINDA 1540-1550 VE TAKİBEN 1475 SEVİYESİNE KADAR GERİ CEKİLİŞ BEKLENEBİLİR, BU TREND EKİM 10 GİBİ SON BULMASINI BEKLEMEKTEYİM.. ANİ OLARAK EGER 1645 VE 1690 SEVİYLERİ KIRILIR İSE BU DEFA ARTIK DÜŞÜŞ SONLANMIŞ, ALTINA ALIM BAŞLAMIŞ DEMEKTİR. BU SEVİYELER KIRILMADAN ALTINDA ALIM YAPILMAMALIDIR.
  DOLARDA BEKLENTİMİZ 1.83-1.85 BANDI OLMAKLA BERABER, 1.885 E KADAR ANİ ATAKLAR YAPACAGIDIR. KISACA DOLAR 1.83 VE ALTIN 1550 ALTINA SARKTIGINDA KISA VADE ALIM YAPILMASINI ÖNERMEKTEYİM. TAKİP EDENLER İÇİN İSE 1645 VE 1690 SEVİYELERİNİ İZLEYİN..
 
RİSK ORANI :%44 (DÜŞÜŞLERDE ALTIN ALIMI YAPILABİLİR, 1540 DA RİSK ORANI %43 DÜR, KISA VADE ALIM ÖNERİLİR.)
İYİ KAZANCLAR DİLEĞİMLE...
  

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.

Yorumlar

moral verici bir

moral verici bir haber. 
http://www.bloomberght.com/kuresel-piyasalar/haber/981997-bullard-fed-daha-fazla-parasal-genislemeye-gidebilir
 

sayın vidividi

Geç oldu sanırım kusra bakmayın, hani derler ya kelin ilacı olsa kendi başına sürermiş, ben uzman yada ekonomist değilim. Amatör bir yatırımcıyım ancak yaklasık 2 aydır ciddi şekilde ekonomik haberleri takip etmekteyim, tabi bu yıllarca okul sıralarında bunun eğitimini alan ve bir o kadar da tecrübe edenlerin yanında bir hiç kalıcaktır. 
Ben de 99,06 dan az mıktar altın almıstım yaklasık bır hafta once ve zarardaydım, zararına bozduracaktım ve en az zararla bunu yapmak ıcın fırsat kolluyordum, derler ya zararın neresınden donulurse kardır yani zarar ne kadar az ıse. O noktayı dun oglen gıbı yakaladım ons 1630 ları gorunce 97 ye kaın bır fıyattan sattım. su anda beklemedeyım. Her kafadan bır ses cıkmakta. Ancak ben burda altın yorumcusu nun yorumlarına cok deger verıyorum, zaten su son kaybım da kafama buyruk davranıp altın yorumcusunu dınlemedıgımden basıma geldi. Bence onun yorumlarına gore hareket etmenızde fayda var.
İnşallah karla yada en az zararla atlatırsınız.
Saygılar

altın_gumüş lütfen cevaplarsanız sevinirim

peki şu anda çok zarardayım  satıyımı dafazla zarar etmeden şu anki zararımız çok bilgilendirirseniz sevinirimm
 
 
 

1645 direnci

iyi geceler sonunda bende üye oldum altın yorumcusunun yorumunu sürekli takip ediyorum son birkaç saat içinde altın hızlı bi atak yaptı acaba altın yorumcusunun söylediği 1645 direnci bu gece kırılırsa alım zamanımıdır saygılarımla şu an 1630 dolar

gümüş

Selamlar, öncelikle altın yorumcusuna çok teşekkür ediyorum, onun değerli yorumları sayesinde cuma 100-101 civarından altın almadım.
Bugünkü yorumunu da okuyunca daha bir süre altından uzak durmaya karar verdim. Sabah işyerinde olduğumdan düşüş ve ani cıkmaya başladığı noktayı yakalayamadım.
Asıl değinmek istediğim konu ise, herkes altında yoğunlaşıyor fakat, birkaç gündür gümüşteki iniş yüzde 25 i buldu, bugün bile altına paralel olarak yüzde 11 e yakın bir düşüşten sonra toparlandı ve şu anda kara bile geçti. Dolayısyla bugün dip noktadan gümüşe girilse yüzde 7-8 kar (alım-satım farkını çıktığımdan) mümkündü ve bu geçekten çok ciddi bir kazanç.
Sormak istediğim gümüş konusunda beni aydınlatabilecek uzman kişiler varsa, gümüş alım satımı çok mu risklidir? Yüzde 25 lik kaybını geri kazanır mı yoksa altın ve diğer emtialarla paralel olarak düşüş sürecine girer mi?
Takip ettiğim kadarıyla yabancı bir sitede altının 1350-1400 dolar bandına kadar gümüşün ise 20 dolara kadar gerileyebileceğinden söz ediliyordu, bundan da çekindiğimden şimdilik uzak duruyorum ancak tüm emtialarda olduğu gibi iniş trendi devam ederse 23-24 dolar seviyelerinden gümüş almayı düşünüyorum.
Bu konuda benim gibi amatör değil de daha uzman kişilerin görüşlerini almak isterim.
Tüm dostlara saygılar, iyi geceler..
 

altın yorumcusuna önemli

nelki başınızı arğrıtacağım şimdiden kusura bakmayın  ben banka yoluyla aldım 5 gün önce 106 dan  şu anda büyük zararım var  ben hiç anlamıyorum  aslında bankacının tavsiyesi ile aldım sonçta kendi rızamla  bu gün yanına gittim bana ben zaten tahmin ediyodum dedi kendimi salak gibi hissettim  bende kendi çabamla internet ten araştırmaya başladım  tesadüfen bu sayfayı gördüm buradaki yorumları beğendim bazı kelimrleri anlamıyorum  lütfen benide sizin fikirlerinize ihtiyacım var yorum yarsanız sevinirim teşekürlerrrrrrr

ALTIN YORUMCUSUNA TEŞEKKÜR

DEĞERLİ YORUMLARINIZ SAYESİNDE KARDAYIM VE TL.DE BEKLEMEKTEYİM.SİZİ İZLEMEYE VE DEĞERLİ YORUMLARINIZ SAYESİNDE KAZANMAYA DEVAM EDİYORUM.ÇOK TEŞEKKÜRLER.YENİ YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ.SAYGILARIMLA

yine

yine bu yorum benim için geç kaldı. Bugün yine alım yaptım. Ben yaptıkça daha da düşüyor bu meret. %12 zarardayım.
Ben çıkayım en iyisi, siz de kurtulun ben de :( 

amerika piyasalari acilinca

amerika piyasalari acilinca ne olur??
slmlar

aaa

abd hosgeldin... bakalım

abd hosgeldin... bakalım neler olacak. ben yuakrı yönde nefes alma beklıyorum.

İçeriği paylaş İçeriği paylaş