ALTIN (BAYRAMA ÖZEL)

Sevgili arkadaşlarım,
Öncelikle akşam fırsat bulamaz  veya yoğunluktan unutursam diye şimdiden herkesin bayramının en içten dileklerimle kutlamak isterim.Herkese sevdikleriyle güzel bir bayram dilerim.
Dün bahsettiğim çalışmam ile ilgili birkaç hususu daha belirtmek istiyorum müsadenizle;
*İlk etapta yazacağım beklentilerim olaylardan bağımsızdır.Yani borçlanma tavanı vb konuları yok sayıp genel trendi kendi çalışmalarıma göre ortaya koymak istiyorum.Diğer maddelerde olaylarıda dahil etmeye çalışacağım.Beklentim ilk etapta 1700 lü rakamların altına gelmesi.Alt seviyeyi 1675-1680 olarak düşünüyorum.Daha geniş makasla ele alırsak 1675-1690 civarı alt tarafı oluşturmaktadır.Bu seviyeleri gördükten sonra tekrar 1775-1790 arası bir yere yükseliş bekliyorum.Akabinde 50 dolar civarında bir geri çekilme yani 1730-1740 lara kadar düşüş ardında orta vadeli bir yükseliş 2000-2020 civarında soluklanacak bir yükseliş.
 
*Yukarıdaki beklentimin oluşma durumu altının ilk beklentim olan 1675-1690 aralığına çekilmesi olasılığına bağlı olduğunu düşünüyorum.Bu çekilme hızlı bir çekilme gibi duruyor şimdilik.Çünkü 1800 e yaklaşan onsun yaklaşık 1 ay bile olmadan 1690 lara gerilemesi diğer süreçleride hızlandıracağa benziyor.Ne kadar hızlı geri çekilme olursa yükseliş zamanıda o kadar yakın anlamına geliyor.
 
*Sürecin hızlanması zaman açısında ne anlama geliyor?Dün 2013 ortalarında beklediğim zirveyi yeni yılın başlarında daha doğrusu ilk 3 ayında gündeme getirebilir.Bu olasılığında tam olarak mali uçurum , borçlanma tavanına denk gelmesi beni heyecanlandırıyor.
 
*Ne yapılabilir.Aylardır dile getirmek istediğim her fırsatta yeni yılda altınsız kalmayın dediğim görüşümün paralelinde altında özellikle 1700 altında pozisyon almanızı tavsiye ederim.3-6 ay içinde güzel kazançlar elde edilebilir.
 
*Bu çıkarımlarım,yazdıklarım tekrarlıyorum %100 bana ait.Hiçbir yazarın, yorumcunun,grafiğin çalışmama etkisi yok.Dolayısıyla yanılma payımın yüksek olduğunu tekrar belirtmek istiyorum.2008/3-2011/9 dönemi ile şu yaşadığımız dönemi gerek olaylar gerekse grafik açısından benzer bulmam bana temel kaynak oluşturdu.
 
*Bayram öncesi kendi açımdan son noktayı koyma adına bunları yazıyorum.Yatırımlarım tamamen yukarıda bahsettiklerimin paralelinde olup altın düşme trendine devam ederse yani bazı arkadaşlarımızın belirttiği üzere 1680 lerin ciddi altına gelirse misafir1907 altında daha çoook bekleyecektir:))
 
*Altında tamamen olmam altına olan inancım gereğidir.yukarıda senaryolar gerçekleşmese bile orta ve uzun vadede daha çok bekleyip kazanacağımı düşündüğüm için riski almayı tercih ettim.Görüşlerim paralelinde yatırım yapan arkadaşlar olur ise kaybetme ihtimalinide düşünsünler ve bana kızmasınlar çünkü kendimde kaybetmiş olacağım.Bana eşlik etmiş olacaklar.Kazanırlar ise (inş en büyük dileğim özellikle ihtiyacı olanlar)buraya yazmasınlar sadece kalplerinden teşekkür geçirsinler bana fazla bile...
 
herkese tekrardan iyi bayramlar,sevgiler 

Not: Burada yazılan yorumlar kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kişisel görüşlerdir. Doğru ya da yanlış olabilir, doğruluğu hiçbir zaman garanti edilmez. Sitedeki yazılar kaynak gösterilerek ve izin alınarak yayınlanan yazılar ya da site üyelerinin yazılarıdır. Site üyeliği ücretsizdir.
İçeriği paylaş İçeriği paylaş